دی ۶, ۱۳۹۶

کلاس های خصوصی

لیست کلاس های خصوصی
Silvaco

نرم‌افزار شبیه‌سازی و تحلیل افزاره سیلواکو، مجموعه‌ای معتبر و قدرتمند برای طراحی و شبیه‌سازی افزاره‌های الکترونیکی و نوری است. این مجموعه توانایی شبیه‌سازی فرآیند ساخت، طراحی افزاره دوبعدی و سه‌بعدی، انجام انواع آنالیز و رسم انواع منحنی مشخصه خروجی را داراست.

مدرس: محمدمهدی خاتمی

مطالب آموزشی مرتبط

Word

نگارش پایان‌نامه، ترجیع‌بند چند سال پژوهش دانشجو در دوره تحصیلی است. هر دانشگاه، سبک نگارشی خاصی را به دانشجویان ارائه می‌کند و منجر به انتقال پیام به صورت مطلوب‌تر خواهد شد. در این کلاس آموزشی، روش‌های استاندارد تدوین، فرمت‌بندی و قالب‌بندی پایان‌نامه، نگارش جزوه، پروژه و حتی گزارش فنی که دارای ساختاری کم و بیش متفاوت است، آموزش داده می‌شود.

Quantum ESPRESSO

یکی از مهم ترین کدهای نرم‌افزاری DFT، کوانتوم اسپرسو (QE) است که بوسیله آن می‌توان خواص الکترونیکی (نظیر نوار انرژی و چگالی حالات) و خواص فونونی (نظیر نمودار پاشندگی فونونی و چگالی حالات فونونی) را بدست آورد. همچنین از ویژگی‌های منحصر به فرد QE، توانایی آن در انجام محاسبات برهم‌کنش الکترون-فونون و محاسبه پارامترهایی مانند نرخ پراکندگی و تحرک پذیری حامل ها است.

Comsol

طراحی دستگاه‌های پیچیده که ترکیبی از فیزیک‌های مختلف هستند، مستلزم حل معادلات بسیار پیچیده بوده که گاهی اوقات از توانایی فرد برای ایجاد کدهای نرم‌افزاری خارج است. به همین دلیل نرم‌افزارهای المان محدود ایجاد شدند تا این فرآیند را آسان‌تر کنند. از بین این نرم افزارها، نرم افزار کامسول در زمینه محاسبات مسائل چند فیزیکی سرآمد بوده و به شدت در صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدرس: محمدمهدی مهرنگار

Tight Binding

روش تنگ بست (Tight binding)، روش محاسباتی نیمه تجربی است که به کمک آن می‌توان ساختار نوار انرژی یک ماده را محاسبه کرده و اثر پدیده‌هایی نظیر کرنش، میدان الکتریکی و تابش نوری را بر آن استخراج کرد. روش تنگ بست الفبای مطالعه نانوساختارها و مطالعه الکترونیکی و نوری به روش تابع گرین است.

Lumerical
Lumerical
فرم درخواست کلاس خصوصی
[gravityform id=”7″ title=”false” description=”false” ajax=”true”]