جزوه آموزشی «شبیه سازی سلول خورشیدی در سیلواکو»

شبیه سازی سلول خورشیدی نیازمند انجام همزمان تحلیل­های الکتریکی و نوری است. در بین نرم افزار هایی که بتوانند این دو تحلیل را پوشش دهند، نرم افزار سیلواکو به دلیل کتابخانه بزرگی از مواد و مشخصات مربوط به آن­ها و همچنین کتابخانه بزرگی از انواع مدل­های فیزیکی برای انواع فرآیندهای فیزیکی از مهم ترین نرم افزارهای شبیه سازی است.

در فصل اول این جزوه، ساختار و نحوه عملکرد سلول های خورشیدی پیوندی و همچنین راههای بهبود بازدهی این سلول مطالعه می­ شود. سپس در فصل دوم دستورات پرکاربرد سیلواکو برای شبیه سازی سلول مورد بررسی قرار می­ گیرد. در نهایت برنامه شبیه سازی یک سلول خورشیدی سیلیکانی نوشته و دستورات آن توضیح داده می ­شود. در این جزوه فرض بر آن است که خواننده با اصول طراحی و شبیه سازی نرم افزار Atlas شامل نحوه طراحی ساختار، انجام تحلیل های الکتریکی و رسم نمودار آشنا باشد. برای یادگیری این مطالب می­ توانید به جزوه آموزشی نرم افزار Atlas مراجعه فرمایید.

دانلود رایگان فهرست مطالب:

برای دریافت کد تخفیف به کانال تلگرام ما مراجعه کنید.

دریافت جزوه آموزشی:لینک های مفید:

مطالب آموزشی نرم افزار سیلواکو

جزوه آموزشی نرم افزار Atlas

One thought on “جزوه آموزشی «شبیه سازی سلول خورشیدی در سیلواکو»

  • سلام وقت بخیر.
    من آموزش های زیادی رو از اینترنت گرفتم و موضوع پایان نامم طراحی سلول خورشیدی InGaN چاه کوانتومی با نرم افزار سیلواکو است. اما با تمام آموزش ها که بیشتر تمرکز همه آن ها روی دیود بوده موفق به برنامه نویسی مطلوب نشدم. آیا آموزش شما می تونه به من در برنامه نویسی کمک کنه؟ممنون از پاسخ گویی شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *